Hakkımızda Üretim Kalite Ürünler Referanslar Sosyal Sorumluluk İletişim English
Sarper İçecek
 

Sarper Tütün, sosyal sorumluluğa kuruluşundan beri özel önem vermektedir. Tohum kalitesini temin etmek için Sarper Tütün, "Tütün İhraç Birliği Tohum Üretimi Programı"na üye olmuştur. Bu programın amacı, genetik müdahale olmaksızın tohum üretmektir.

Bütünleşmiş bir yönetimin gerekliliği olarak, Sarper Tütün'de ürünlere nakliyat aşamasına değin, tam bir kalite kontrolü uygulanır. Yenilenmiş işleme tesisleri ve tam ekipmanlı laboratuar sayesinde, harman üzerinde tam bir kontrol ve işleme kolaylığı sağlanmıştır.

Sarper Tütün ayrıca, köylerde tütün üreticileriyle toplantılar düzenleyerek, organik gübre kullanımını arttırmak, su ve toprağın korunmasını sağlamak amaçlı çalışmalar yürütmektedir.

Yenilenmiş makinelere sahip tütün işleme kompleksinde, tütün harmanı üzerinde etki edebilecek toz, ısı, nem ve duman gibi faktörler en aza indirilmiştir. Bu sayede Sarper Tütün, uluslararası pazara kaliteli ve güvenilir mamuller sunarak, Türk tütününü dünya çapında bilinir ve tercih edilir kılmayı hedeflemektedir.

 
Hakkımızda Üretim Kalite Ürünler Referanslar Sosyal Sorumluluk İletişim