Hakkımızda Üretim Ürünler Haberler İnsan Kaynakları İletişim English
Sarper Tütün
24.12.2007

Türkiye'nin 3 kez distile ilk ve tek Yaş Üzüm Rakısı Beylerbeyi'nden..

Ege'nin en kaliteli üzümlerinden 3 kez distile edilerek üretilen Beylerbeyi Yaş Üzüm rakısı, rakıdaki tercihi yaş üzümden yana olanların damak tadına en saf, en eşsiz lezzeti sunmak için hazırlandı.

Beylerbeyi, %100  yaş üzümden elde edilen bu saf lezzeti 70 cl., 35 cl. ve 20 cl.'lik özel şişelerinde ve her kadehte aynı kalite güvencesiyle sunuyor.

05.07.2007

Beylerbeyi herkese hayırlı olsun

Sarper İçecek, rakı sektöründe bir ilke imza atarak, 3 kez distile özelliğini tüm ürün grubunda standart haline getirdi. 5 Temmuz akşamı, rakı sever beylerin de katılımıyla gerçekleştirilen lansmanda tanıtımı yapılan Beylerbeyi markası, sektöre farklı bir tat katmayı ve milli içkimiz olan rakının keyfini daha fazla tüketiciye yaşatmayı hedefliyor.

2007 yazında, Türkiye'nin en yenilikçi ve en kaliteli rakısını üretmek amacıyla sektöre giriş yapan Sarper İçecek, yıllık 6 milyon litre üretim kapasitesi olan Beylerbeyi rakı üretim tesisleri için 18 milyon dolarlık yatırım yaptı. Önümüzdeki 5 yıl içinde sektöre 25 milyon dolar daha yatırım yapmayı planlayan Sarper içecek, ilk etapta yüzde 12'lik bir pazar payı hedefliyor.

05.07.2007 (Milliyet)

'Beyefendilerin rakısı' Beylerbeyi piyasada
Sarper İçecek'in ürettiği Beylerbeyi Rakı piyasaya çıktı. Şirket bir ay sonra daha sert içimli olan Beyoğlu Rakıyı pazara sunacak

Rakı pazarına yeni bir isim daha eklendi: Beylerbeyi Rakı. İzmirli firma Sarper İçecek tarafından üretilen Beylerbeyi'nin en önemli özelliği 3 kez distile (damıtılması) edilerek üretilmesi. Yeni markanın tanıtım toplantısında konuşan Sarper İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Sarper, 20 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyledi.
5 yıl içinde sektöre 25 milyon dolar yatırım yapmayı planladıklarını belirten Sarper, şöyle konuştu: "Çok iddialı olarak girdiğimiz sektöre yatırımlarımız sürecek. İleride votka, cin gibi sert içkiler de üretmeyi planlıyoruz. 15 milyon dolar daha yatırımı düşünüyoruz." Pazarın yüzde 12'lik kısmına talip olduklarını belirten Sarper, "Hedefimiz pazarda ilk üçe girmek. Bunu da ürettiğimiz kaliteli rakıyla yakalayacağımıza inanıyorum" dedi. Manisa'nın Akhisar ilçesindeki fabrikada üretilen Beylerbeyi Rakı'nın 70 cc'lik şişe fiyatı 26 YTL olacak. Markanm sloganı ise "Beyefendilerin rakısı" olarak belirlendi. Sarper İçecek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferit Sarper, üretimlerinin yüzde 20'sini ihraç edeceklerini belirterek şunları söyledi: "ihracata Almanya'dan başlayacağız. Fabrikamızın kapasitesi 6 milyon litre. Bunun yüz de 20'sini ihraç etmeyi planlıyoruz." Rakı pazarının son markası olan Beylerbeyi Rakı'yı piyayasa süren Sarper İçecek, yıllık 100 milyon YTL ciro hedefliyor. Şirket bir ay sonra yeni bir rakıyı daha pazara sunacak. Daha sert içimli bu rakının ismi ise Beyoğlu olacak.

05.07.2007 (Güneş Gazetesi)

Nevret Yüksel - Marketör
İddialı bir rakı geldi

"Beylerbeyi" İzmir odaklı Sarper İçecek Sanayi iddialı bir rakı ile piyasaya giriyor. "Beyefendilerin rakısı Beylerbeyi". 20 milyon dolarlık yatırımla Manisa'da kurulu fabrikada özenle seçilmiş üzümlerden 3 defa distile ediliyor, 96 saat bekletilerek yüksek kalitede imal edilen Beylerbeyi çok özel içim tadıyla rakıseverlerin yeni tutkusu olmaya aday. Bu rakının farklı bir özelliği de başağrısı yapmaması. 70'lik özel korumalı şişelerde 26 YTL'ye satılacak Beylerbeyi'ni denemenizi tavsiye ederim. 

05.07.2007 (Dünya Gazetesi)

Sarper 20 milyon dolar yatırımla rakı pazarına girdi
Tütün sektöründe 63 yıldır faaliyet gösteren Sarper İçecek, 50 milyon litrelik rakı pazarına "Beyfendilerin Rakısı" olarak nitelendirilen "Beylerbeyi" ile girdi. Sarper İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Sarper, Manisa Akhisar'da 20 milyon dolar tesis yatırımı yaptıklarını ve önümüzdeki 5 yıl içinde rakı sektörüne 25 milyon dolar daha yatırım yapmayı planladıklarını belirterek, "Pazarda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz"dedi.
"Beylerbeyi Rak'nın tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Sarper, geçen yıl rakı sektörüne girme kararı aldıklarında hedefi oldukça yüksek tutarak, özel bir rakı yaratmak üzere yola çıktıklarını anlattı. Tütün üretimiyle en büyük kazanımlarının Ege çiftçisinin güvenini kazanmak olduğunu dile getiren Sarper, "Ege demek; aynı zamanda üzüm demek. Nasıl 63 yıldır tütünde en iyiyi aradıysak,şimdi rakı üretiminde de Ege'nin en güzel üzümleriyle yola çıkıyoruz"dedi. Pazarda ilk üç hedefi 20 milyon dolarlık yatırımla Manisa ili Akhisar OSB'de 80 bin metrekare açık ve 13 bin metrekare kapalı alana sahip iddialı bir tesis kurduklarını kaydeden Sarper, "Üretim kapasitesi 6 milyon litre olan bu tesis, en son teknolojiyle donatıldı. Önümüzdeki 5 yıl içinde sektöre 25 milyon dolar daha yatırım yapmayı planlıyoruz. 50 milyon litrelik bu pazarda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Üç kez distile
Sarper İçecek Genel Müdürü Ali Gök ise, Üç kez distile rakıyı kalite standardı haline getirme ve bunu fiyat farkı olmaksızın tüketiciye sunma tercihlerinin sektörde bir ilk olduğunu kaydetti. Sektörün normal standardı olan iki kez distile-nin 48, üç kez distilenin ise 96 saat sürdüğünü kaydeden Gök, 3 kez distilede kullanılan "göbeğin göbeği" tekniği sayesinde çok daha saf ve lezzetli bir rakıya ulaşıldığını söyledi.

09.07.2007 (Bursa Hakimiyet)

Beylere bayanlara 'Beylerbeyi rakı'
Sarper İçecek AŞ tarafından üretilen ve 'beyefendilerin rakısı olarak tanıtılan Beylerbeyi', 20 milyon dolarlık yatırımla piyasaya sunuldu.

Sarper İçecek tarafından, Manisa Akhisar'da üretilen Beylerbeyi Rakı'nın tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Sarper, geçen yıl rakı sektörüne girme karan aldıklarında hedefi oldukça yüksek tutarak, Özel bir rakı yaratmak üzere yola çıktıklarını anlattı.

Tütün sektöründe 63 yıllık bir deneyime sahip olduklannı belirten Sarper, bu süreçteki en büyük kazanımın, Ege çiftçisi ve üreticisiyle kurmuş oldukları karşılıklı güven olduğunu kaydetti. Sarper, "Ege demek; aynı zamanda üzüm demek. Nasıl 63 yıldır tütünde en iyiyi aradıysak, şimdi rakı üretiminde de Ege'nin en güzel üzümleriyle yola çıkıyoruz" dedi.

Yenilikçi rakı
Üç kez distile rakıyı kalite standardı haline getirme ve bunu fiyat farkı olmaksızın tüketiciye sunma tercihlerinin sektörde bir ilk olduğunu aktaran Sarper, şöyle devam etti:
"Türkiye'nin en yenilikçi ve en kaliteli rakı üreticisi olarak sektöre girmekten son derece mutluyuz. Şu ana kadar 20 milyon dolarlık bir yatırım yaptık. Bunun için Manisa ili Akhisar Organize Sanayi Bölgesi'nde 80 bin metrekare açık ve 13 bin metrekare kapalı alana sahip iddialı bir tesis kurduk. Üretim kapasitesi 6 milyon litre olan bu tesis, en son teknolojiyle donatıldı.

Önümüzdeki 5 yıl içinde sektöre 25 milyon dolar daha yatırım yapmayı planlıyoruz. 50 milyon litrelik bu pazarda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz." Sarper, Beylerbeyi'nin, Türkiye genelinde geniş bir bayi ağı ve araç filosuyla 130 bin satış noktasında tüketiciyle buluşacağını söyledi.

Hakkımızda Üretim Ürünler Haberler İnsan Kaynakları İletişim